LPB Bank atbalsta Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādi
14.04.2023.

Lai vidusskolēni padziļināti interesētos par dabaszinātnēm, ik gadu vairāk nekā 20 Eiropas valstīs norisinās Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde (EEZO) 15-17 gadus veciem jauniešiem. Latvijas skolēnu komandas jau vairāk nekā 15 gadus uzrāda konkurētspējīgus rezultātus Eiropas līmenī. Latvijā olimpiādi organizē Rīgas Stradiņa universitāte un Valsts izglītības satura centrs.

LPB Bank ir gods atbalstīt EEZO, jo Banka īpaši novērtē pasākumus izglītības un skolēnu izcilības veicināšanai, kas mudina jauniešus attīstīt savas zinātniskās spējas un prasmes, gūt vērtīgu pieredzi karjeras attīstībai, kā arī sekmēt zināšanu un inovāciju attīstību plašākā sabiedrībā.

EEZO norisināsies no šī gada 29. aprīļa līdz 5. maijam, un tajā piedalīsies ap 250 dalībniekiem. Olimpiādes pamatā ir eksperimentālos un praktiskos darbos balstīti uzdevumi bioloģijā, ķīmijā un fizikā, kas netieši skar arī matemātiku, medicīnu, IT, vides zinātnes un citas jomas. Līdzās sacensībām ir paredzētas dažādas aktivitātes, lai viesi varētu iepazīt Rīgu, vietējo kultūru un tradīcijas, kā arī jaunākās tehnoloģijas Latvijā.

Aicinām iepazīties ar olimpiādes programmu, kā arī sniegt atbalstu Rīgas Stradiņa universitātes fondam!