LPB Bank noslēdz 2023. gadu ar stabiliem finanšu rezultātiem un nostiprina pozīcijas FinTech nozarē
11.03.2024.

2023. gadu AS “LPB Bank” (turpmāk – Banka) noslēdza ar stabiliem finanšu rezultātiem, pabeidzot gadu ar 423 tūkst. eiro peļņu un augstiem kapitāla pietiekamības un likviditātes rādītājiem – attiecīgi 34% un 179%.

Aizvadītais gads bija nozīmīgs pārmaiņu gads Bankai.  Gada izskaņā AS “Signet Bank” iegādājās 100% no AS “LPB Bank” balsstiesīgajām akcijām, kļūstot par tās mātes sabiedrību. Līdz ar iegādes darījumu Banka izmainīja arī savu biznesa stratēģiju, kas fokusēta uz FinTech uzņēmumu apkalpošanu un digitālo risinājumu nodrošināšanu saviem klientiem. Šī virziena maiņa atspoguļo strauji augošo FinTech nozares popularitāti un pieprasījumu pēc digitāliem risinājumiem finanšu sektorā.

Bankas biznesa attīstības stratēģiskais mērķis tuvākajos gados ir vērsts uz FinTech, jaunuzņēmumu un e-komercijas pakalpojumu sniedzēju apkalpošanu, kā arī stiprināt savas pozīcijas FinTech nozarē.  Lai sasniegtu šo mērķi, Banka 2023. gadā veica nozīmīgas investīcijas tehnoloģiskajā attīstībā, tādējādi palielinot pakalpojumu pieejamību tiešsaistē, automatizējot daudzus ikdienas procesus un paaugstinot efektivitāti.

“Mainoties Bankas biznesa fokusam, īpaša uzmanība tiek pievērsta maksājumu karšu pieņemšanai internetā. Ar Mastercard Acquiring un Visa Acquiring licencēm Banka plāno nodrošināt pakalpojumus tiešsaistes tirgotājiem visā Eiropā, izmantojot savu apstrādes centru. Pašlaik strādājam pie dažādiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, lai paplašinātu Banking-as-a-Service (Baas) pakalpojumu klāstu, maksājumu pieņemšanas un pārskaitījumu metodes, attīstītu Open Banking risinājumus un izveidotu jaunus sadarbības modeļus. Turpinām nodrošināt finansēšanas pakalpojumus saviem mērķa klientiem, koncentrējoties uz apgrozāmo līdzekļu piešķiršanu un uzņēmējdarbības attīstības atbalstīšanu. Šajā gadā, uzsākot jaunu Bankas attīstības posmu, plānotas nozīmīgas zīmola pārmaiņas, jauns nosaukums un vizuālā identitāte. Jaunais zīmols simbolizēs Bankas attīstību un vēlmi būt līderim finanšu inovāciju jomā, kā arī veicināt ilgtspējīgu un uz klientiem orientētu pieeju”,

uzsver Antons Kononovs, LPB Bank valdes priekšsēdētajā p.i.

Par AS “LPB Bank”
AS “LPB Bank” ir Latvijas banka, kuras stratēģija ir vērsta uz FinTech, jaunuzņēmumu un e-komercijas pakalpojumu sniedzēju vajadzībām, piedāvājot tiem atbalstu un risinājumus to biznesa izaugsmei. Bankas mērķis ir veicināt  jaunuzņēmumu un e-komercijas sektora attīstību, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un nodrošinot izcilu klientu apkalpošanu. Bankas vienīgais akcionārs ir AS “Signet Bank” – vietējā investīciju banka, kuras stratēģija vērsta uz vietējo uzņēmēju un tiem piederošo uzņēmumu finansēšanu un kapitāla pārvaldīšanu.