Atbalsts deju kolektīvam “Lāčplēsis”
04.07.2023.

LPB Bank atbalsta deju kolektīvu “Lāčplēsis”, kas ir aktīvs Dziesmu un Deju svētku dalībnieks un cienījams mūsu kultūras mantojuma pārstāvis. “Lāčplēsis”, kas savu darbību uzsāka tālajā 1965. gadā, ir cieši saistīts ar savas dzimtās Lielvārdes teiksmām un leģendām. Šis deju kolektīvs, tāpat kā tautas eposa varonis, smeļas spēku no Likteņupes un gūst enerģiju no Lielvārdes jostas raksta. “Lāčplēsis” ar drosmi un godaprātu savā sirdī, kopj senās tradīcijas, popularizē Lielvārdes tautas tērpu un tautas deju. Regulāra dalība konkursos un festivālos gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī, ir palīdzējusi “Lāčplēsim” iegūt izcilu reputāciju un pieredzi.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku laikā, kas šogad atzīmēs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileju, tiks rīkoti vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti dažādās vietās Rīgā, ieskaitot Mežaparka estrādi un Daugavas stadionu.

Lai svētku izrādes būtu vēl pārliecinošākas, ir būtiski nodrošināt intensīvu mēģinājumu un treniņu procesu. Tāpēc LPB Bank ir nolēmusi sniegt finansiālu atbalstu “Lāčplēsim”. Mēs lepojamies ar iespēju atbalstīt mūsu kultūras mantojumu un darām visu iespējamo, lai palīdzētu saglabāt un attīstīt mūsu nacionālās tradīcijas. Mēs vēlam “Lāčplēsim” turpināt izpaust savu neatlaidību, drosmi un dejas prieku, kas iedvesmo mūs visus.